گوشت مرغ به عنوان یکی از پرمصرف ترین موادهای غذایی در سراسر جهان شناخته می‌شود. طرز تهیه انواع غذا با مرغ به این معنی که ما می‌توانیم با این محصول غذایی و ترکیب کردن آن با مواد غذایی دیگر، بی‌اندازه غذای متفاوت از لحاظ طعم و خاصیت و شکل درست کنیم.

در لیست انواع غذا با مرغ می‌توانید انواع غذاهای ایرانی و خارجی با مرغ را پیدا کنید که هم مناسب مهمانی‌ها، هم مناسب غذا برای شام یا ناهار هستند. حتی انواع مختلفی از پیش‌ غذا با مرغ را هم می‌توانید با این ماده غذایی پرکاربرد تهیه کنید. استفاده از گوشت مرغ در تهیه غذاها علاوه بر اینکه باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های خانواده می‌شود، نسبت به گوشت قرمز سالم‌تر نیز می‌باشد، برای مشاهده آموزش هر غذایی که می‌خواهید با مرغ تهیه کنید با دستور پخت‌های استاربال همراه باشید.

 برای خرید گوشت مرغ، اعم از مرغ درسته و گوشت قسمت‌های مختلف؛ سینه، فیله، ران، کتف و بال مرغ بصورت پاک شده و آماده می‌توانید به فروشگاه آنلاین استاربال مراجعه کنید و محصولات پروتئینی خود را به راحتی و در کمترین زمان خریداری کنید.

1. زرشک پلو با مرغ

زرشک پلو با مرغ که واقعا نیازی به معرفی ندارد و از مجلسی‌ترین غذاهای ایرانی محسوب می‌شود. اما درست کردن آن، طوری که بوی زهم مرغ کاملا گرفته شود، هنر آشپز را می‌طلبد. زرشک پلو معمولا در مراسم مجلسی و مهمانی‌ها طبخ می‌شود.

زرشک پلو با مرغ

برای درست کردن این غذای مجلسی با مرغ به لینک مقاله طرز تهیه زرشک پلو با مرغ مراجعه کنید.

2. مرغ شکم پر

مرغ شکم پر یکی از غذاهای مجلسی و بسیار خوشمزه ایرانی است که با مواد متنوعی پخته می‌شود. یکی از گزینه‌های خوب برای پذیرایی در مهمانی‌ها ایرانی می‌تواند مرغ شکم پر مجلسی باشد که با شنیدن اسمش خبر از یک وعده غذایی خوشمزه و کامل را می‌دهد. شما می‌توانید با کمترین مواد این مرغ را تهیه کنید.مرغ شکم پر

برای درست کردن این غذای خوشمزه با مرغ به لینک مقاله طرز تهیه مرغ شکم پر مراجعه کنید.

3. مرغ ناردونی یا خورش ناردون

خورش مرغ ناردونی یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه شمال ایران است که با مواد متنوعی درست می‌شود،که دارای طعم و عطری از سیر، انار و پیاز است. مرغ ناردونی بسیار خوشمزه و مجلسی می‌باشد. ناردون به زبان مازندرانی به معنی دانه انار است و در این غذا بنا به سلیقه غذایی شما می‌توانید از دانه انار ترش یا شیرین استفاده کنید.

مرغ ناردونی یا خورش ناردون

برای درست کردن این غذای خوشمزه و خوش طعم با مرغ به لینک مقاله طرز تهیه خورش مرغ ناردونی مراجعه کنید.

4. خورش مرغ ترش

خورش مرغ ترش یکی از غذاهای اصیل و بسیار خوشمزه ایرانی است که اصالت آن متعلق به استان‌های مازندران و گیلان می‌باشد، در این خورش از سبزی معطر دلال استفاده می‌شود که همین امر باعث خوشمزه‌تر شدن این غذا می‌شود. این خورش را می‌توان در کنار کته شمالی سرو نمود.

خورش مرغ ترش

برای درست کردن این غذای خوشمزه و خوش طعم با مرغ به لینک مقاله طرز تهیه خورش مرغ ترش مراجعه کنید.

5. باقالی پلو با مرغ

باقالی پلو با مرغ یکی از انواع غذاهای پلویی ایرانی است که در میان ایرانیان به عنوان یک غذای مجلسی پر طرفدار و خوشمزه شناخته می‌شود. باقالی پلو طعم لذیذ و بی‌نظیری دارد مخصوصا برای کسانی که طعم باقالی رو دوست دارند. این پلو ساده و خوشمزه در کنار مرغ، گوشت و به خصوص گوشت گردن و ماهیچه بسیار پرطرفدار است.

باقالی پلو با مرغ

برای درست کردن این غذای خوشمزه و مجلسی با مرغ به لینک مقاله طرز تهیه باقالی پلو با مرغ مراجعه کنید.

6. ارمنی پلو با بال مرغ

ارمنی پلو با با بال مرغ یکی از غذاهای بسیار خوشمزه و با خواص زیاد است غذایی مناسب و بسیار مقوی برای وعده ناهار و شام محسوب می‌شود. در این غذا که به آن ته‌انداز هم می‌گویند، بال مرغ در کف قابلمه قرار می‌گیرد و مانند ته‌دیگ برشته می‌شود. ارمنی پلو به دلیل داشتن زعفران و بال مرغ مزه‌دار شده در ترکیباتش یک غذای خوش طعم و لذیذ است که ظاهر زیبایی هم دارد و برای مهمانی‌ها گزینه مناسبی است.

ارمنی پلو با با بال مرغ

برای درست کردن این غذای خوشمزه و مجلسی با مرغ به لینک مقاله طرز تهیه ارمنی پلو با بال مرغ مراجعه کنید.

7. خورش فسنجان با مرغ

خورش فسنجون یا فسنجان یکی از اصیل‌ترین و خوشمزه‌ترین خورشت‌های ایرانی است. که با روش‌های متنوعی درست می‌شود، خورش فسنجان را با مغز گردو و گاهی پسته طبخ می‌کردند. به همراه رب انار، گیلک‌ها این خوراک را ترش طبخ می‌کنند با اضافه کردن رب انار ترش محلی که در دسترس دارند و از گوشت مرغابی داخل فسنجان استفاده می‌کنند.

خورش فسنجون یا فسنجان با مرغ

برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه خورش فسنجان با مرغ در ادامه با سایت استاربال همراه باشید.

8. ته چین مرغ

ته چین مرغ یکی از مجلسی‌ترین غذاهای پلویی ایرانی محسوب می‌شود که در مجالس و مهمانی‌های مهم از آن استفاده می‌شود. ته چین مرغ قالبی را می‌توانید در مهمانی‌های مهم خود به صورت تکه‌ای به عنوان پیش غذا هم سرو کنید. ته چین یک ته دیگ مخلوط برنجی است که از ماست و زعفران و تخم مرغ در آن استفاده شده است.

ته چین مرغ

برای درست کردن این غذای خوشمزه و مجلسی با مرغ به لینک مقاله طرز تهیه ته چین مرغ مراجعه کنید.

9. مرغ سوخاری

مرغ سوخاری علی رغم اینکه جز فست‌فودها حساب می‌شود اما نسبت به سایر فست‌فودها سالم‌تر و خوش طعم‌تر می‌باشد. این غذای خوشمزه از خوراکی‌های خیلی دلچسب و پرطرفداری است که می‌توان هراز چند گاهی در خانه تهیه کرد. در واقع این نوع از غذاها داخل منزل و با مواد اولیه تازه تهیه می‌شود و این موضوع سبب این می‌شود که خیلی بهتر و خوشمزه‌تر از رستوران‌ها و فست‌فودی‌ها باشد.

مرغ سوخاری

برای درست کردن این غذای خوشمزه و مجلسی با مرغ به لینک مقاله طرز تهیه مرغ سوخاری مراجعه کنید.

10. خورش مرغ کاری

خورش کاری مرغ یکی از انواع خورش‌های خوشمزه و پرطرفدار هندی است. اگر به غذاهای تند علاقمند هستید توصیه می کنیم حتما این خورش متفاوت را امتحان کنید. خورشت کاری تهیه شده از مواد مختلفی است که با روش‌های مختلفی هم طبخ می‌شود، ولی گزینه مشترک بین آنها وجود ادویه کاری است که ترکیبی از چندین ادویه است که بسیار مفید است و دارای خواص ضد سرطانی و ضد التهابی دارد.

خورش کاری مرغ

برای درست کردن این غذای خوشمزه و مجلسی با مرغ به لینک مقاله طرز تهیه خورش مرغ کاری مراجعه کنید.

11. آلبالو پلو با مرغ

آلبالو پلو در مهمانی‌ها و مجالس فصل تابستان چشم نوازتر از هر غذای دیگری است. در این فصل می‌توان برای تهیه آلبالو پلو خوشمزه و خوش آب و رنگ از آلبالو تازه استفاده کرد. اصالت این غذای خوشمزه متعلق به شهر شیراز می‌ باشد. البته امروزه در سراسر کشور فراگیر شده است. می ‌توان در فصل تابستان آلبالو را گرفت و هسته آن را خارج کرد، سپس در فریزر نگهداری کرد تا در تمام فصل‌ها بتوان این غذای خوشمزه را تهیه نمود و از خواص خوب آلبالو بهره‌مند شد.

آلبالو پلو با مرغ

برای درست کردن این غذای خوشمزه و مجلسی با مرغ به لینک مقاله طرز تهیه آلبالو پلو با مرغ مراجعه کنید.

12. مرغ پرتقالی

مرغ پرتقالی یکی از انواع غذاهای خوشمزه شمالی است که می‌توانید با گوشت مرغ تهیه کنید. این غذای خوشمزه طعمی ترش یا ملس دارد و برای کسانی که عاشق غذاهای ترش مزه هستند یک گزینه مناسب می‌باشد. از جدیدترین و تکرار نشدنی‌ترین طعم‌های است که پیشنهاد می‌کنیم حتماً یک بار آن را امتحان کنید. ترکیب مرغ سرخ‌ شده و پرتقال یک میکس عالی است که در عین طروات، طعمی دل‌چسب را مهمان سفره شما می‌کند.

مرغ پرتقالی

برای درست کردن این غذای خوشمزه و مجلسی با مرغ به لینک مقاله طرز تهیه مرغ پرتقالی مراجعه کنید.

غذا با مرغ چی درست کنم؟

امروزه با مرغ غذاهای متنوعی تهیه می‌شود که بعضی از آنها جزء غذاهای بسیار خوشمزه و مجلسی می‌باشد و حتما میل نموده‌اید. در این مطلب قصد داریم فهرستی کامل از غذاهایی که با مرغ تهیه می شوند را جمع آوری کنیم. در ادامه با آموزش طرز تهیه غذاهای رستورانی و مجلسی طبخ شده با مرغ با استاربال همراه باشید.

برای خرید انواع جوجه کباب طعم دار و درست کردن این جوجه ها با مرغ به لینک مقاله طرز تهیه 10 نوع از جوجه کباب های خوشمزه و پرطرفدار استاربال مراجعه کنید.